SUNEX INTERNATIONAL INC SU97330A WR JUMBO CROWFOOT 1/2DR 30MM
click to zoom in
  • Brand: Sunex
  • sku MSTS-10602
  • upc 613364019177
  • Weight: 0.00 LBS
Sunex SU97330A 97330 1/2-Inch Drive, Jumbo Crowfoot Wrench, Fully Polished, 30mm
Free Shipping
In stock
2 days
  • Shopper Award
The Sunex SU97330A 97330 1/2-Inch Drive, Jumbo Crowfoot Wrench is a fully polished crowfoot wrench with a 30mm opening. It is designed for use with 1/2-inch drive sockets and can handle a wide range of torque requirements. This wrench is perfect for use on vehicles, motorcycles, and other small engine repairs.
2 days
  • upc 613364019177
  • Weight: 0.00 LBS
  • Weight:0.56
  • Batteries Included?:?No
  • Batteries Required?:?No
  • Best Sellers Rank:#8,915 in Tools & Home Improvement
  • Brand:Sunex Tools
  • Customer Reviews:4.7 out of 5 stars938 ratings4.7 out of 5 stars
  • Date First Available :July 16, 2009
  • Domestic Shipping:Item can be shipped within U.S.
  • Finish:?Polished
  • Finish Type:Polished
  • Included Components:?Sunex 97330A 1/2-Inch Drive, Jumbo Crowfoot Wrench, Fully Polished, 30mm
  • Is Discontinued By Manufacturer:?No
  • Item Dimensions LxWxH:2.13 x 0.63 x 3.13 inches
  • Item model number:?97330A
  • Item Package Quantity:?1
  • Manufacturer:?Sunex International
  • Material:Steel
  • Measurement System:?Inch, Metric
  • Number of Handles:?1
  • Part Number:?97330A
  • Product Dimensions:?2.13 x 0.63 x 3.13 inches
  • Size:?30mm