Toto 12 Unifit Rough In For Nexus TSU10W12
click to zoom in
  • Brand: TOTO®
  • sku HMWA-444672
  • upc 739268356535
  • Weight: 0.00 LBS
  • Shopper Award
TOTO® 12 Unifit Rough In For Nexus
The 12" Unifit Rough In For Nexus TSU10W12 is a kitchen sink that's designed to be used with major brand kitchen faucets. This white splashguard sink is made out of ceramic and has a maximum weight capacity of 100 lbs. It can be installed in new or remodeling projects, and the elegant design will work well in almost any home.
The TSU10W12 Rough-In for Nexus Collection W12 is a 12 inch rough-in, two piece toilet flange and mounting ring that uses the Unifit mounting method to reduce the likelihood of experiencing a leak between components.This product is ideally suited for use in low profile or space constrained environments such as small powder rooms and guest restrooms.
Add a TOTO® toilet to any Unifit platform in your home - no floor repair required! This 12-inch rough-in for the Nexus line is perfect for your remodel or new construction needs. The Sanagloss pedestal provides durable and functional support with just the right amount of height, so you don't have to sacrifice style for comfort. This toilet sits 4 inch at the rim and is part of the Washlet by TOTO® Adore Collection.
This rough-in kit is designed for TOTO® Nexus toilets.
This Unifit Rough-in kit is designed to be mounted with the existing rough-in flange.
Add a bidet to your bathroom with the TOTO® TSU10W12. This kit is designed to be mounted, and includes all of the components needed to create a toilet installation in a 12-inch rough-in area. The kit includes a 3 inch outlet that connects to plumbing underneath your toilet using flexible copper pipe.