AMANA 166709 -Amana 4810004S FLUE COLLECTOR BOX
click to zoom in
  • sku METO-35451
  • upc 4810004S
  • Weight: 0.00 LBS
Free Shipping
In stock
2 days
  • Shopper Award
FLUE COLLECTOR BOX KIT 14"
ELF INDUSTRIES FLUE COLLECTOR BOX KIT 14" AMANA /A18Y SERIES MODEL NUMBERS: 166709, 174621
The flue collector box kit 14" is suitable for use with Split System Heat Pumps products.
Protect yourself and your home with the Amana 166709 -Amana 4810004S flue collector box kit 14" in stainless steel. Its ultra-heavy duty construction helps keep it strong regardless of heavy use, and its honeycomb design helps circulate hot air evenly while minimizing heat loss. The Amana 166709 -Amana 4810004S flue collector box kit delivers an effective amount of heat to help combat winter's chill.
Add additional square inches to your firebox with this complete flue collector kit. The kit includes collector box, top and bottom legs and an 18" Apron.
2 days
  • upc 4810004S
  • Weight: 0.00 LBS
  • Best Sellers Rank:#626,447 in Industrial & Scientific (See Top 100 in Industrial & Scientific) #310,654 in Electronic Components