GRIDDLE ELEMENT120V 1000W for Star - Part# 2N-Z1981
click to zoom in
  • Brand: STAR
  • sku ALL-17912
  • Weight: 0.00 LBS
  • Shopper Award
1 days
  • Weight: 0.00 LBS
  • Length:12.00
  • Height:1.00
  • Width:10.00
  • Date First Available :August 11, 2014
  • Item model number:2N-Z1981
  • Item Weight:1 pounds
  • Manufacturer:Star
  • Batteries Required?:No
  • Best Sellers Rank:#1,886,472 in Tools & Home Improvement
  • Domestic Shipping:Item can be shipped within U.S.
  • GTIN:046843831432
  • Item Package Quantity:1
  • Part Number:2N-Z1981
  • Product Dimensions:5 x 11 x 13 inches
  • Country of Origin:United States
  • Hazardous:0
  • Product Category:Elements
  • Product Notes:BOTTOM GRIDDLE ELEMENT, 120V 1000W, 10-1/2" X 12-1/2",; 21" & 10" LEADS WITH RING TERMINALS,;STAR GRIDDLE CG14, CG14T, GR14, GR14T