Honeywell 2498 Q7230A1005 CONTROL INTERFACE FOR MOD IV CONTROL INTERFACE FOR MOD IV
click to zoom in
  • Brand: Honeywell
  • sku METO-136414
  • upc 85267073417
  • Weight: 0.00 LBS
  • Shopper Award
INTERFACE MODULE W/ADJUSTABLE NULL
Honeywell 2498 Control Interface for Monitor IV with Adjustable Null The 2498 control interface provides complete contact closure communication between Honeywell Monitor IV and I/O controllers in a large, fully enclosed plastic enclosure. Board is compatible with standard 3 phase monitor I/Os including 4 kHz, 40 kHz and Module IV. May also be used by itself for basic monitoring or as a panel for a Programmable Logic Controller.
1 days
  • upc 85267073417
  • Weight: 0.00 LBS
  • Date First Available :July 5, 2012
  • Item Weight:5.6 Ounces
  • Manufacturer:Honeywell, Inc.
  • National Stock Number :2920-01-415-2821
  • Best Sellers Rank:See Top 100 in Industrial & Scientific