Schneider Electric IT USA, Inc SRT192BP Schneider Electric IT USA Smart-UPS SRT 192V 5kVA and 6kVA Battery Pack.
click to zoom in
Free Shipping
In stock
2 days
  • Shopper Award
The Schneider Electric IT USA, Inc SRT192BP Smart-UPS battery pack is a high-capacity battery pack that is perfect for use with the Schneider Electric IT USA, Inc SRT192V 5kVA and 6kVA UPS systems. This battery pack is capable of providing backup power for up to 192VAC and 5,000 watts of continuous power, which is ideal for use in businesses and homes that require reliable power protection.
2 days
  • Weight: 0.00 LBS
  • Length:27.00
  • Height:50.00
  • Width:17.00
  • Best Sellers Rank:#3,690 in Computer Uninterruptible Power Supply Units